⚡ Основи вивчення мови — ази алфавіту, найменування простих чисел, предметів. Саме ці теми мають велике значення для встановлення міцного фундаменту для майбутнього розвитку. Аби цього досягнути, варто розпочати з опанування англійського алфавіту.
Для цього є кілька цікавих способів та порад, але розпочнемо ми сьогодні із загальної інформації про англійські літери, їхню кількість, звучання, походження та роль. Обіцяємо, ви дізнаєтесь не лише все від А до Z, а й трохи більше. Let’s go!
Звідки взявся алфавіт?
Англійська мова сягає корінням у давні часи, а тому писемність в ній зʼявилась ще у V столітті до нашої ери, проте лише у формі рун. Наприклад, на теренах сучасної України тоді ще панувала прасловʼянська мова.
Трохи згодом писемність в англійській мові почала трансформуватись: латинські літери витісняли руни.
Кількість букв змінювалась, разом з тим змінювався і їхній зовнішній вигляд. Відтак, раніше в англійській абетці не існувало букви «W». Точніше сам символ був, але в статусі лігатури — поєднання двох букв в один символ — V+V.
Скільки літер в англійському алфавіті?
Після всіх трансформацій та реформ лишається 26 латинських літер, з яких 5 голосних, 20 приголосних і 1 буква “Y”, яка може бути й голосною, і приголосною.
Погляньмо детальніше на всі ці літери!
Цікаві факти про англійський алфавіт
Погляньмо на кілька тез щодо англійської абетки, які допоможуть краще розуміти його походження та особливості, а також розширити свій кругозір.
1. 26 англійських букв утворюють понад 40 різних звуків. Наприклад, буква «h» може вимовлятись 7 різними способами:
- [h],
- [ð] у «th»,
- [θ] у «th»,
- [hw] у «wh»,
- [ʃ] у «sh»,
- [tʃ] у «ch» та «tch»,
- [x] у «gh» та «ch».
2. Крапка над літерою «i» має назву — title.
3. 23 латинські літери використовуються у понад 100 мовах світу, серед яких і англійська.
4. Англійська абетка певний час складалась з 29 букв замість нинішніх 26.
5. Останньою літерою, доданою до англійського алфавіту, була “J”.
Кумедний факт: літера «I» визнана найкращою, а от «V» вважається найпотворнішою.
Крім того, після дослідження англійських слів фахівці зробили такі цікаві відкриття:
- «Queueing» — єдине слово з пʼятьма голосними підряд. Перекладається як «чекати/стояти в черзі», «чергування».
- Найпоширенішим словом в англійській мові є «the», а от найпоширеніший іменник — «time», прикметник — «good».
- «Pronunciation» — слово, яке найчастіше неправильно вимовляють.
- «Uncopyrightable» — найдовше слово англійської мови, яке не має повторюваних літер.
Як вивчити англійський алфавіт?
Найпростіший спосіб вивчити англійський алфавіт для початківців — прослуховувати одну з наступних пісень. Саме з них починають діти у школах, однак, погодьтесь, для цих веселих мелодій не можна бути занадто дорослим?!
Також можна спробувати проасоціювати літери з конкретними словами. Ви можете написати коротку історію з 26 слів, кожне з яких починатиметься з нової літери, склавши їх у правильному порядку.
Не звертайте увагу на зміст, адже чим абсурднішою вона вийде, тим краще ви запам’ятаєте алфавітний порядок англійської мови.
Наприклад:
After breakfast, cats destroyed everything. Fish, games, household items — Після сніданку коти знищили все. Рибу, ігри, хатнє приладдя.
Як навчитись писати англійські букви?
Попри те, що писати від руки для сучасної людини незвично, починаючи вивчати мову, варто все-таки приділити увагу «олдскульному» письму на папері. В інтернеті та книгарнях можна знайти безліч матеріалів, які допоможуть робити це з користю та інтересом.
Проте ми також радимо спробувати зошит з:
- вправами на письмо,
- асоціативними малюнками для кожної літери,
- та іншими цікавими завданнями для новачків.
Ви можете роздрукувати його та почати тренування. Однак, враховуйте, в цьому workbook є також вправи на запамʼятовування чисел.
Як читати та вимовляти англійські літери?
Насамперед приділіть час таким коротким відеоурокам.
Відео буде корисним зокрема для тих, хто прагне зрозуміти відмінності британської та американської вимови. Також це непоганий виклик для пам’яті, оскільки спікери повторюють однакові звуки з різними акцентами по кілька разів.
У цьому ролику спікер ознайомить слухачів з усіма основами англійської абетки: скільки букв, які вони та як їх вимовляти.
Вимову також можна почути в цьому відео. Зокрема, як приклади автор відео використовує слова, що починаються з тієї чи іншої літери.
Вчитись вимовляти правильно beginnerам буває вкрай складно. Тому тут потрібен індивідуальний підхід з урахуванням особливостей памʼяті конкретного студента.
Наприклад, можна спробувати поділити всі 26 літер на декілька груп, у кожній з яких букви римуватимуться між собою.
- A, J і K — всі три літери вимовляються із кінцевими /-ei/.
- B, C, D, E, G, P, T і V закінчуються на /- i:/.
- Y /wai/ звучить подібно до I /ai/.
- Q /kju:/, U /ju:/ і W /`dʌbl `ju:/ також мають однакове закінчення.
- F, L, M, N, S та X починаються звуком /e-/.
- H, O, R та Z не вписуються в жодну з цих груп, тому їх потрібно запам’ятати окремо.
Надзвичайно ефективною практикою, яка допоможе зрозуміти й запам’ятати вимову англійських літер і звуків, які вони позначають, є відстежування різних комбінацій літер у різних словах. Такі вправи стануть чудовим лінгвотренажером для розвитку так званої мовної інтуїції. Порівняйте:
- Apple — Ape — Art
- Balloon — Boom — Bite
- City — Cave — Coat
Крім того, ви можете створювати будь-які власні асоціації, візуальні памʼятки, що допомагатимуть вам опанувати нову інформацію. Так ви повторюватимете тему поки створюєте собі «шпаргалки» з нагадуванням і безпосередньо під час їх використання.
Відшукайте власні приклади та вивчайте алфавіт комплексно, разом з англійською лексикою — і прогрес в опануванні мови не забариться.
Вивчили — що далі?
Оскільки знання алфавіту замало навіть для рівня А1, то потрібно продовжувати опановувати базові поняття — числа, назви кольорів, побутових предметів, частин тіла.
Однак, варто розуміти, що розпочинати процес вивчення часових форм або граматичних понять самостійно дуже складно. Рекомендуємо співпрацювати з кваліфікованим викладачем, який направлятиме вас на істинний шлях.
Досягнувши рівня А1 або А2, у вас зʼявиться розуміння того, як ви можете поглиблювати знання, яких матеріалів вам не вистачає або яку практику ви хотіли б отримати: поспілкуватись з іноземцем чи прочитати англомовну книгу.
Головне памʼятати, що вивчення мови — це тернистий та непростий шлях. Однак, якщо скомпонувати індивідуальний підхід до запамʼятовування, кваліфікованого викладача поруч та постійну практику та повторення — результат не змусить себе чекати.
Продовжуйте неперервний процес навчання, аби якомога рідше повертатись до засвоєних тем, особливо таких як алфавіт, числа та кольори. До речі, викладачі Першого Кембриджського центру розробили спеціальну навчальну програму для дітей. Вона допомагає не лише ефективно вивчати англійську змалечку, але й розвивати навички креативного мислення.
Отож, підсумуймо! Якщо ви починаєте вчити мову і маєте певні труднощі із запам’ятовуванням алфавіту, зверніть увагу на прості поради, якими користуються британські та американські школярі, а також на добірку навчальних відео та ресурсів. Завдяки їм можна вивчити алфавіт так добре, що навіть прокинувшись посеред ночі, зможете відтворити ці 26 літер у правильній послідовності та з коректною вимовою.
А запамʼятавши кілька цікавих фактів, вам буде набагато простіше вправлятись із написанням слів.
Бажаємо вам швидко подолати перші сходинки шляху «beginner» і створити міцний фундамент для подальших мовних досягнень!
Дякуємо за ваш коментар! Після модерації ми опублікуємо його на нашому сайті :)