Космічна подорож з австралійським гуртом Tame Impala

Космическое путешествие с австралийской группой Tame Impala

Які асоціації виникають, коли мова йде про таку країну, як Австралія? Лідер асоціативного ланцюга – австралійська англійська, яку за межами країни ніхто не розуміє. Також Австралія – це країна, куди з’їжджаються серфери з усього світу. Акторка Ніколь Кідман, яка почала свою кінокар’єру з Австралійського театру молоді. У мене ж, відчайдушного музичного поціновувача, Австралія асоціюється з наймелодійнішим та найкосмічнішим гуртом, Tame Impala (psychedelic rock and pop). У перекладі з англійської назва гурту означає «приручена імпала (різновид африканської антилопи)». Не слухали їхню музику? Не страшно, я зараз вам розповім усе найголовніше та найцікавіше, і ви обов’язково в них закохаєтеся, обіцяю!

Мозок та серце групи, яка народилася на музичний світ 2007 року, фронтмен Кевін Паркер. Він сам створює тексти пісень та пише музику, і гурт йому повністю довіряє (to put ones faith and trust in/to rely upon). Кевін – дивак (a freak/maverick), але саме на таких диваках тримається творчий світ. Виступає лише босоніж – пояснює це тим, що йому так зручніше та ніщо не заважає рухатися. Пробував себе в ролі (to try one’s hand in) інженера та астронома. Експериментує зі звуковими ефектами, і саме під час таких експериментів винайшов (to make an invention/to discover/to reveal) особливий гітарний гриф, який надав музиці Tame Impala фірмового звучання: гітара, яка звучить, як клавіші. Ненавидить переглядати відео із собою, бо завжди почувається ніяково під час перегляду.

До речі, відеокліпи Tame Impala теж незвичні. Оскільки соліст гурту відчуває дискомфорт, навіть має страх камери, їхні відео завжди неначе завершені історії з певним сюжетом, де грають переважно інші актори. Також з’являтися самому у своїх же відеокліпах було б ознакою пересічності (mediocracy), а Кевін, як справжній космічний музикант, просто не може собі цього дозволити. Про відеороботи гурту можна говорити безкінечно, але я вам обіцяла все найголовніше та найцікавіше. Отож відразу рекомендую вам послухати та подивитися кліп Tame Impala до пісні «Let It Happen». По-перше, пісня входить до альбому-бестселеру «Сurrents» (номінація премії Греммі-2016 у категорії «Найкращий альтернативний альбом»). По-друге, кліп до пісні відзняли в аеропорті Бориспіль та готелі Hilton. По-третє, над зйомками відео працювали наша гордість, продакшн Radioaktivefilm, в арсеналі яких зйомки для Twenty One Pilots, Hurts та Coldplay. Відео до пісні «Let It Happen», яке зображає дивний сон пасажира літака, що заплутався (to lose oneself in/to get lost in) у реальному та вигаданому світі і страждає (to suffer from/to be in pain with) від панічних атак, обов’язкове до перегляду.

Tame Impala – це гурт, музика якого буде для вас незвичною, але не робіть поспішних висновків (to jump to a conclusion). Їхні мотиви схожі на австралійський діалект англійської мови, такий дивний, але такий харизматичний (charismatic). Австралійці, вимовляючи слова з голосними, полюбляють їх протягувати. Кевін Паркер, створюючи музику, також обожнює затягувати звучання, саме тому складається враження, що слухаєш стару касету. Але ж мотиви гурту такі космічні, теплі та камерні. Слухаєш трек – й уявляєш себе на пляжі під австралійським сонцем. Спробуєте?

Що ще послухати: Glass Animals: музична щирість з Оксфорду

Бажаєте спробувати навчатися онлайн?