Система оцінювання володіння мовами CERF передбачає 3 основні рівні: A — базовий, B — незалежний, С — досвідчений. Вони своєю чергою поділяються ще на 2 підрівні ⏩ В результаті ми отримуємо 6 рівнів для універсального та обʼєктивного оцінювання знань студента.
Сьогодні пропонуємо обговорити бажаний для багатьох рівень C1 або Advanced: що він означає, які навички студент опановує на цьому рівні та скільки часу необхідно витратити на засвоєння цього рівня.
Однак спершу поговорімо трохи про систему CEFR!
CEFR: як співвідносяться навички та рівні
Common European Framework of Reference for Languages або Загальноєвропейські рекомендації з мовної освіти — це система, створена шведськими фахівцями для якісного оцінювання навичок володіння європейськими мовами, покращення взаємодії та розуміння вчителів з усієї Європи.
Таким чином CEFR є шкалою з таких рівнів:
- Beginner — A1
- Elementary — A2
- Intermediate — B1
- Upper Intermediate — B2
- Advanced — C1
- Proficient — C2
Для кожного з них є визначені критерії розвитку 4 головних мовних навичок: говоріння, письмо, читання та розуміння на слух. Крім того, кожен рівень передбачає також розуміння та вміння використовувати лексику з різних тем та граматичні конструкції різного рівня складності.
Тестування потрібне для визначення поточних знань, прогалин та підбору відповідних навчальних матеріалів для розвитку і покращення навичок. Для визначення рівня загалом є два способи:
1) складання міжнародних іспитів IELTS, TOEFL, Linguaskill, Cambridge Assessment
Переваги:
- наявність офіційного сертифіката, який визнають навчальні заклади, роботодавці та інші установи;
- 100% точний та обʼєктивний результат.
Недоліки:
- іспити платні,
- сама процедура складання забирає час та сили,
- деякі сертифікати мають термін дії, після якого результат стає недійсним. Наприклад, результати IELTS та TOEFL будуть актуальними лише 2 роки після здачі.
2) тестування на базі шкіл та мовних курсів
Переваги:
- зазвичай безплатно,
- швидко,
- прозоро оцінює всі мовні навички.
Недоліки:
- тести від недобросовісних шкіл та курсів можуть бути неякісними, а їхні результати не завжди необʼєктивними.
Саме тому слід уважно підходити до вибору освітніх центрів та шкіл з вивчення мови.
Уточнюйте як тестуватимуть ваш рівень та враховуйте при цьому, що однотипних тестів multiple choice буде недостатньо для об’єктивної перевірки та валідного результату.
Короткий опис того, що людина може робити на кожному рівні:
A1 | може розуміти та вживати прості фрази, пов’язані з основними потребами, наприклад, запитати про шлях до місцевого ресторану. |
---|---|
A2 | може спілкуватися на простому рівні на розповсюджені теми, наприклад, запитати про інформацію у туристичному офісі. |
B1 | може вести бесіди на загальні теми, детально описувати думки та плани, наприклад, давати поради про місцеві пам’ятки. |
B2 | може спілкуватися на повнішому рівні, включаючи дискусії на різні теми та формулювати свої думки та ідеї, наприклад, проводити переговори з бізнес-партнерами. |
C1 | може розуміти та аналізувати складні тексти, висловлювати думки вільно та точно, спілкуватися з носіями мови на складні теми, наприклад, вести професійні дискусії на конференції. |
C2 | може легко спілкуватися на будь-які теми, розуміти складні тексти та висловлювати свої думки високої точності, наприклад, вести професійні переговори з партнерами з інших країн. |
Тож саме час детальніше поглянути на незалежний рівень користування мовою — C1!
Рівень Advanced
Рівень англійської C1 — це та сходинка, на якій мовець може не просто вільно спілкуватись і розуміти співрозмовника з будь-яким акцентом, а й вести професійну та наукову діяльність англійською.
Така мовна компетенція дозволяє закрити майже будь-яку мету, адже з англійською на такому рівні можна:
Саме тому для багатьох дорослих студентів цей рівень є метою навчання.
Звісно, аби досягти всього цього і стати вільним мовцем знадобиться багато часу, зусиль і кваліфікованого навчання, зазвичай, з викладачем.
Крім того, власник C1 може сприймати багато інформації на слух, розрізняти приховані сенси, знає багато ідіом та сталих виразів.
Погляньмо детальніше на навички, які має отримати людина, аби досягти цього рівня!
Навички мовця на рівні англійської C1
Людина, яка досконало засвоїла C1 має такі навички:
- розуміє складні й довгі тексти, розпізнає приховане значення;
- може висловлюватись вільно, без особливих труднощів з підбором слів і виразів, використовує ідіоми та сталі вирази;
- може аргументовано пояснювати свою думку щодо політичних, економічних та соціальних питань, а також говорити вільно на ті теми, що не входять у коло інтересів;
- може використовувати мову гнучко та ефективно для соціальної, наукової й професійної діяльності в письмовому та усному вигляді;
- може створювати чіткий, добре структурований, детальний текст на складні теми, демонструючи володіння організаційними моделями, засобами зв’язку та об’єднанням елементів тексту, зокрема може створювати дискусійні есе, листи на професійні теми, статті та наукові тексти;
- знає та розуміє як використовувати всі часи англійської, знає як застосовувати граматичні структури, будувати різнопланові речення.
Процес навчання
Для початку пропонуємо дізнатись скільки часу потрібно, аби освоїти цей рівень. Згідно з офіційними даними Cambridge University Press:
- для того, щоб дійти до рівня з нуля потрібно 730-1050 навчальних годин,
- для того, щоб освоїти рівень з закритим B2 — 200-300 навчальних годин.
Варто також зауважити, що здобути знання з цього рівня може лише доросла людина з декількох причин.
По-перше, на вивчення мови до цієї сходинки треба витратити багато часу, за який дитина закінчує школу і вже починає навчання в університеті. По-друге, теми, які розкриваються на рівні C1 досить абстрактні й зазвичай не входять у коло інтересів дітей та підлітків. зокрема, політика, економіка, екологія, суспільні явища Тож, все навчання є адаптованим до потреб дорослої людини.
У нашому центрі курс вивчення рівня C1 поділений на 2 частини тривалістю по 4,5 місяці кожна. Це зручна система, адже дозволяє людині планувати своє навчання на короткостроковий термін.
Під час навчання вивчаються нові лексичні теми, поглиблюються знання граматики, адже майже всі структури вже засвоєнні, тож на цьому рівні вивчаються більше прикладів їх застосування на практиці. Крім того, звісно, приділяється час розвитку writing і вивчаються есе з аргументами “за” та “проти”, дискурсивне есе, листи-заяви та інші типи письмових робіт.
Немає “магічного числа” кількості слів, які має засвоїти людина на рівні C1, однак за приблизними підрахунками мовець з таким рівнем знає від 3750 до 4500 слів.
Іспити для мовця
Після засвоєння необхідних знань, мовці часто вирішують скласти іспит-підтвердження свого рівня. У такому випадку завжди є кілька варіантів:
мультирівневі IELTS, TOEFL, Linguaskill,
іспити за рівнем Cambridge Assessment.
Для рівня C1 передбачений іспит C1 Advanced (CAE). Він тестує знання кандидата і в результаті, залежно від кількості набраних балів, показує результат — рівень B2, C1 або C2.
У First Cambridge Centre ми готуємо до цього іспиту безпосередньо під час навчання на курсі підготовки до CAE. Студент курсу крім інформації про іспит, процедуру складання та знання, які потрібно мати, отримує екзаменаційну підготовку, що передбачає засвоєння стратегій виконання різних типів завдань.
Після завершення курсу кожен студент може скласти офіційний іспит та отримати міжнародний сертифікат з підтвердженням своїх знань. Такий документ може стати у пригоді під час пошуку роботи, еміграції або вступу до вишу за кордоном.
Поради студентам
Звісно, студенти, які прагнуть до такого рівня мають розуміти, що обігнати процес та засвоїти всю необхідну інформацію швидше розрахованого часу не вийде. А тому студенту варто підготуватись до навчального процесу, і перш за все — морально.
Важливий фактор у довгостроковому навчанні — це мета і мотивація. Коли студент має чітку мету, хочу отримати посаду у міжнародній компанії або обʼїхати всю Європу та вільно спілкуватись з іноземцями то вчитись буде значно простіше.
А от знайти мотивацію часто буває складно, адже на початку навчання вона найбільша: зроблений перший крок надихає, зʼявляється можливість себе похвалити; а от вже під час навчання мотивація падає: зʼявляються буденні проблеми та невідкладні справи. Іноді взагалі може здаватись що вам “не дано” знати мови та нічого не виходить.
Для того, щоб уникнути цього, шукайте комфортні умови й те, що приносить задоволення. Рекомендуємо ретельно підбирати курси та викладача, адже від цього залежить багато. Наприклад, у нашому центрі такий високий рівень викладають лише тічери з підтвердженим міжнародними сертифікатами рівнем мови та викладацькими кваліфікаціями.
Проте крім цього шукайте буденні справи, які приносять вам радість і допомагатимуть практикувати англійську!
Наприклад, ось кілька фільмів, які можна переглянути та потренувати рівень C1:
- The Godfather — Хрещений батько
- The Shawshank Redemption — Втеча з Шоушенка
- Good Will Hunting — Розумник Вілл Гантінґ
- The Social Network — Соціальна мережа
- No Country for Old Men — Старим тут не місце
Для любителів аудіоформату пропонуємо адаптовані подкасти, зокрема:
- The English We Speak — короткі та цікаві аудіодоріжки для практики розуміння на слух.
- Splendid Speaking — ці подкасти, крім розвитку та практики listening, допомагають підготуватись до аудіювання на міжнародних іспитах.
- Luke’s ENGLISH Podcast — тривалі подкасти, де ведучий запрошує на розмову різних гостей.
А почитати англійською на цьому рівні можна будь-яку книгу з ваших улюблених, а ми від себе рекомендуємо:
- To Kill a Mockingbird by Harper Lee
- The Great Gatsby by F. Scott Fitzgerald
- The Catcher in the Rye by J.D. Salinger
- Brave New World by Aldous Huxley
- 1984 by George Orwell
Крім того, англійською ви можете:
- дивитись блоги про своє хобі на YouTube,
- читати новини, статті та публікації у соціальних мережах,
- знайти друга по листуванню, відвідувати розмовні клуби або спілкуватись з іноземцями по відеозвʼязку,
- писати нотатки або пости у соціальні мережі, поширювати інформацію на закордонні аудиторії,
- читати улюблені книги або знайти нову літературу для себе,
- і загалом перевести на іншу мову всі ресурси, якими користуєтесь щодня.
Відтак, використання іншої мови незабаром стане звичкою, а щоденна практика лише покращуватиме ваші skills.
Таким чином, кожен охочий вивчити мову до такого високого рівня озброївшись мотивацією та поставивши мету зможе опанувати все необхідне, попри перешкоди та негаразди. Попіклуйтесь про свій комфорт та переконайтесь у професіоналізмі обраного наставника і починайте навчання!
Записуйтесь на курси «Англійська для дорослих» та переконайтесь самі!
Памʼятайте, хороший рівень володіння англійською відкриває багато дверей у світ, а також допомагає рухати суспільство та обʼєднуватись з людьми з усієї планети!
Дякуємо за ваш коментар! Після модерації ми опублікуємо його на нашому сайті :)