🌎Світ, в якому ми живемо, має безліч етносів і, попри швидкі темпи глобалізації, різноманітні культури зберегли свою автентичність. Жести теж частина культури, а тому їхні значення у різних країнах відрізняються.
Ділове спілкування з іноземними партнерами вимагає мінімальних знань про представників країни культуру, традиції, особливості побуту та національні особливості. Тож ми вирішили розказати про жести, які більшість регулярно використовує, а також як їх розуміють представники інших народів. Погляньмо!
OK
Напевно, один з найпопулярніших жестів — «Okay». У нас він виражає згоду та підтвердження того, що все добре і йде за планом. До речі, його часто використовують дайвери, аби при зануренні показати, що все в порядку.
- Проте, у Латинській Америці та Франції його вважають грубим знаком та образою.
- Натомість в Австралії таке положення руки сприймають як знак нуля.
- У деяких країнах Близького Сходу жест символізує лихе око. яке може наврочити
Peace або знак V
У більшості країн, включно з Україною, жест, де вказівний та середній палець підняті догори, означає peace. мир Він походить з культури хіпі та нагадує букву V. від слова victory
Однак, якщо ваша долоня, коли ви показуєте цей жест, спрямована всередину, а не від вас, то в Австралії та Великій Британії вас сприйматимуть вкрай негативно. Адже там це сприймається як груба образа того, кому показується відповідний знак.
Палець вгору або Thumb Up
Великий палець вгору — це, мабуть, найпоширеніший жест рукою, який використовувався протягом тисячоліть. Він виступає сигналом схвалення або згоди та зазвичай зустрічається в європейських та американських культурах.
Цей жест набув широкого поширення та в результаті появи соціальних мереж отримав додаткове значення. Адже коли ми ставимо вподобайку на пост у Facebook — ми ніби кажемо «Мені це подобається, я це підтримую».
- Однак, у багатьох ісламських та азійських країнах показати «палець вгору» вважається великою образою.
- В Австралії жест також означає, що все гаразд, але якщо людина рухає ним вгору-вниз — це перетворює його на образу.
Схрещені пальці або Crossed Fingers
Ми схрещуємо пальці, аби привернути фортуну або підтримати когось, побажати йому вдачі. І в більшості європейських країн цей жест має подібне значення.
- Проте, у В’єтнамі через схрещені пальці жителі цієї країни можуть зазнати серйозних проблем, адже символ вважається непристойним та образливим. Його пов’язують з елементами жіночих статевих органів.
- А у Туреччині чи Греції це знак закінчення дружньої бесіди.
- У ісландців це спосіб згадати щось забуте.
- Жителі Данії застосовують цю комбінацію, коли клянуться у чомусь. Тут криється метафора, що обіцянка зав’язується за допомогою вузла.
Робити щось лівою рукою
У деяких культурах вважається образливим, коли хтось використовує для рукостискань, передачі предметів та інших дій свою ліву руку. Так, ми розуміємо — це звучить дивно!
Проте, у частинах країн Африки, Азії та Близького Сходу ліва рука традиційно використовується для особистої гігієни.
Саме тому вважається, що дарувати подарунок рукою, якою торкаються туалетного паперу, — це образливе глузування над іншою людиною. До того ж їсти лівою рукою теж не варто.
Pinky Up або відстовбурчений мізинець
Ми майже не користуємось таким жестом, крім випадку, коли хтось пʼє чай, тримаючи чашку, “по-аристократичному”. Саме тому, відстовбурчений мізинець не має ні позитивної, ні негативної конотації у нашій культурі.
Проте в Китаї цей жест є аналогом великого пальця, повернутого донизу. Якщо бачите як хтось показує цей знак, знайте — він дуже незадоволений.
Жест «підійди-но сюди»
Як ми кличемо жестом когось до себе? Рухаємо вказівним пальцем на себе та від себе.
- На Філіппінах такий знак категорично заборонений тому, що використовується лише для виклику собак. І якщо ви спробуєте покликати так людину, вас можуть навіть заарештувати.
Схрещення рук на грудях або Crossed Arms
Насправді це природне положення рук для багатьох людей, що не несе в собі ніякого додаткового контексту. Хоча деякі люди все ж вірять у те, що така поза означає, що людина відчуває дискомфорт і не налаштована на подальше спілкування.
Однак, у Фінляндії краще повністю уникати цього жесту — він може означати, що ви шукаєте неприємностей або збираєтесь почати бійку.
Кивок головою
Для нас кивати головою означає позитивну відповідь, показує, що ми згодні з озвученим. Крім того, такий рух демонструє нашу залученість у діалог і показує, що ми слухаємо та розуміємо співрозмовника.
Натомість у Болгарії та Греції цей жест означає протилежне — киваючи головою, ви виражаєте незгоду з тим, що чуєте.
Така кардинальна різниця може викликати плутанину під час ділових перемовин чи зустрічей, тому будьте уважні!
Вказувати пальцем
Нас з дитинства вчать, що вказувати на когось пальцем — некультурно. Проте, все одно жест не має негативного підтексту та майже ніхто не ображатиметься на вас, якщо ви покажете його.
Для деяких країн вказувати пальцем — це напівагресивний знак. Також іноді він набуває жартівливого значення і використовується як знак того, що ви підтримуєте або у захваті від сказаного.
Проте, все-таки варто бути обережним з цим жестом в країнах Африки. Там вважають, що вказувати на людину пальцем неприпустимо та образливо.
Трясти кулаками
Цей жест — багатогранний. У наших широтах таким чином можуть ілюструвати фразу «тримаю за тебе кулачки» або показувати, що комусь зараз буде непереливки.
- В Америці, якщо ви трясете перед кимось кулаками — чекайте бійки. Це сигналізує своєрідний виклик для іншої людини.
- А от в Австрії навпаки — трясуть перед кимось кулаками, аби побажати удачі!
Співпраця з іноземними компаніями з будь-якої частини Землі — велика відповідальність. І не тільки тому, що від комунікації залежить успіх і добробут вашого бізнесу.
Річ у тім, що ви представлятимете ще й свою країну, народ і свою культуру на так званій «міжнародній арені». Після спілкування з вами та вашими співробітниками іноземці формуватимуть думку про весь народ.
Тож якщо ваша робота тісно повʼязана з комунікаціями або ж ви власник бізнесу, рекомендуємо переглянути вебінар, аби отримати вичерпну інформацію про міжкультурні комунікації. А для того, аби навчитись професійно та ефективно проводити перемовини — приходьте на курс, де зможете навчитись цього.
І звісно, пишіть, яке значення жесту здивувало вас найбільше, у коментарях!
Коментарі
просто ваууу
Дякуємо за ваш коментар! Після модерації ми опублікуємо його на нашому сайті :)