15 способів запам’ятати нові англійські слова

как запомнить новые английские слова

Вже вивчили всі правила англійської та вмієте будувати ідеальні речення? Подорожуєте й без проблем спілкуєтесь на прості теми? А коли мова заходить про більш високе і складне, словникового запасу не вистачає? Це досить поширена ситуація, адже зубрити нові слова ніхто не любить. Тому в цій статті ми зібрали для вас 15 способів, які допоможуть легше запам’ятовувати нові слова англійською.

Способи для візуалів

Всі ми легше запам’ятовуємо інформацію в залежності від свого типу сприйняття. І людям візуального типу потрібно бачити англійські слова, щоб їх запам’ятати. Ось декілька відповідних способів.

1. Традиційний словник
Зустрічаючи незнайомі слова, виписуйте їх у власний словник, поруч пишіть визначення слова або синоніми, й обов’язково приклади фраз або речень. Слова краще запам’ятовувати в контексті, а не окремо від усього. Якщо вам так простіше, можна записати й переклад, але за сучасними методиками вважається, що для вивчення англійської краще використовувати тільки англійську.

До речі, зубрити нічого не потрібно! Просто регулярно повертайтесь до свого словника та перечитуйте слова, фрази і речення. Поступово нові слова запам’ятаються самі.

как запомнить новые английские слова

2. Картки
Можна купити спеціальні картки, а можна просто порізати папір і зробити їх самостійно. На одній стороні напишіть слово, на другий – значення, переклад або малюнок для цього слова. Регулярно перевіряйте себе. Картки можна розділити на групи – за змістом або за рівнем того, як добре ви пам’ятаєте слова. Ті, які пам’ятаєте краще, в одну стопку, ті, які гірше – в іншу.

3. Стікери
Якщо ви недавно почали вивчати англійську і поки ще не знаєте найпростіших слів, наклейте на все стікери з назвами. На меблі, вікна, двері, холодильник, ноутбук, тощо. Тут також не потрібно нічого спеціально заучувати – поступово мозок сам запам’ятає, як називається те, що вас оточує.

4. Повторення
Нуднуватий спосіб, але добре працює. Пообіцяйте собі вчити декілька нових слів щодня, не дуже багато, від 3 до 10. Ну добре, не кожного дня, а лише з понеділка по п’ятницю. Кожне з цих слів просто пишіть багато разів поспіль, поки не запам’ятаєте. Наступного дня повторіть слова, вивчені вчора, та приступайте до нових. Раз на 3 дні повторюйте все, що вивчили раніше.

5. Малювання
Підійде для вивчення слів, що позначають предмети, тим, хто любить малювати. Коли вам зустрілося нове слово, напишіть його, вірніше впишіть в форму предмета, який воно позначає. Наприклад, слово ‘sun’ чудово поміститься в сонечку, ‘bunny’ – в силуеті зайчика і так далі. Час від часу повертайтеся до цих малюнків і розглядайте їх.

как запомнить новые английские слова

Способи для аудіалів

Аудіали краще сприймають інформацію на слух. Відповідно, для запам’ятовування нових англійських слів аудіалам потрібно їх чути або промовляти.

6. Прослуховування
Запам’ятовувати нові слова можна за допомогою різних подкастів та аудіоуроків, де слова, об’єднані за різними темами, диктори промовляють кілька разів вголос. А, наприклад, на сайті forvo.com можна знайти нове слово через пошук і послухати, як його вимовляють декілька різних людей з різних країн. Заодно вам може бути цікаво дізнатися, як слово звучить з британською та американською вимовою.

7. Повторення вголос
Говоріть нове слово вголос стільки раз, скільки вам необхідно, щоб точно його запам’ятати. Правило той же, що і в методі повторення для візуалів – вирішить, скільки нових слів ви готові запам’ятати у день (від 3 до 10), і запам’ятовуйте. Регулярно повертайтеся до нових слів для повторення. Так, записати теж доведеться, але можна просто списком (якщо потрібно, з транскрипцією), щоб не забути, що саме ви там вчили.

8. Словник + проговорювання
Аудіалам, як і всім іншим, також рекомендують вести власний словник нових слів і обов’язково з прикладами фраз і речень, щоб запам’ятовувати їх в контексті. Вчити напам’ять нічого не потрібно, просто регулярно читайте свій словник, тільки на відміну від візуалів, вголос.

как запомнить новые английские слова

Способи для кінестетів

Якщо ви сприймаєте інформацію за допомогою емоцій і відчуттів, для кращого запам’ятовування вам краще пропускати нові слова буквально через себе.

9. Асоціації
Зустрівши незнайоме слово, знайдіть його значення та відчуйте, які образи, емоції та відчуття воно викликає. Від слова ‘sun’ може стати тепло та світло, від слова ‘wind’ – холодно, слово ‘family’ викличе приємну ностальгію, а подумавши про ‘kitty’, ви можете уявити яскравий образ милого кошеня. Записуючи слова в словник (так-так, словник потрібен абсолютно всім типам сприйняття!), можете малювати поруч невелику картинку-асоціацію.

10. Спогади
У нас безліч спогадів, і цілком можливо, що, пропускаючи через себе нові слова й намагаючись знайти асоціації, ви будете згадувати якісь події зі свого минулого. Зв’яжіть нове слово з спогадом, повторіть декілька разів, щоб зв’язати їх у єдине ціле. А коли потрібно буде згадати слово, поверніться до цього спогаду.

как запомнить новые английские слова

Способи для дискретів

Людей, які краще сприймають інформацію з логічної сторони, називають дискретами або діджиталами (дігіталами). Якщо ви відноситесь до цього типу, для вас також є кілька гарних способів запам’ятати нові англійські слова.

11. Угруповання слів за змістом
Хороший спосіб – вчити не окремі слова, а групи слів. Наприклад, якщо ваше нове слово – ‘rain’, вам краще вчити його разом з іншими словами, які можна об’єднати за темою ‘weather’. Нехай вашими 10 новими словами в день будуть 10 слів про погоду: ‘rain’, ‘snow’, ‘wind’, тощо. Словник також ведіть у відповідний спосіб. 1 сторінка = 1 тема. Можна також скористатися різними добірками слів, наприклад, словником стилю англійською.

12. Однокореневі слова
Зустрівши нове слово, знайдіть, випишіть і запам’ятовуйте його разом з однокореневі словами: ‘live’, ‘living’, ‘lively’, ‘liveable’, ‘liven’, ‘overlive’, ‘unlive’, ‘relive’.

13. Угруповання за граматичною ознакою
Вивчайте окремо по групах різні частини мови, гуртуйте слова за родом (чоловічий, жіночий, середній), за типами закінчень або префіксами. Це допоможе побачити логіку в англійській мові та краще запам’ятати нові слова.

как запомнить новые английские слова

Для всіх

14. Розповіді
Складайте невеликі розповіді з нових слів. Нестрашно, якщо вони будуть трохи маячними, головне, щоб слова використовувалися в них в правильних значеннях. Так, розповіді доведеться спочатку записувати, потім читати. Візуалам – про себе, аудіалам – вголос, кінестетам – пропускаючи через себе і викликаючи асоціації та емоції, а дискретам – вдумуючись в текст і розуміючи логіку значення кожного слова. Розповіді чудоко працюють для всіх, якщо підійти з правильного боку!

15. Актуальні слова
Це, скоріше, корисна порада на завершення, ніж спосіб. Але це важливо. Не витрачайте час на запам’ятовування застарілих і рідко використовуваних слів, особливо на початкових рівнях вивчення англійської. Якщо не знаєте, з чого почати, знайдіть списки найпопулярніших слів, наприклад 100 або 1000 найбільш частотних слів – і вчіть їх відповідно до свого типу сприйняття інформації!

Шукайте більше добірок нових слів і лайфхаків з розширення словарного запасу в нашому блозі за тегом ‘vocabulary‘!