Набридло вчити англійську? Тоді ми йдемо до вас!

Наскучило учить английский? Тогда мы идем к вам

У 21-му столітті знання щонайменше однієї іноземної мови вже не просто данина моді, а необхідність. На жаль, процес вивчення – це не лише ігри та веселощі, а ще і кропітка робота, яка вимагає багато часу, самодисципліни та практики. Пропоную взяти до уваги кілька рекомендацій, як урізноманітнити ваш навчальний процес.

1.    Почніть займатися в групі

Часто студенти, що займаються індивідуально, починають нудитися через брак елементу змагань та конкуренції. Якщо ви впізнали себе, то обов’язково спробуйте заняття в групі, адже це зовсім інший вимір. Ви зможете не лише розширити своє коло спілкування, але і взяти участь у парних та групових різновидах активності, дістанете підтримку від однодумців та позбавитеся шансу профілонити під час виконання завдань, адже на вас розраховуватимуть інші.

2.    Відвідуйте розмовні клуби

Клуби – чудовий спосіб розбавити навчальний план у рамках класичного навчання. Що, як не дискусія на актуальні теми та можливість поділитися власною точкою зору з іншими англійською, змушує наші очі горіти? Докладніше про клуби ви можете почитати тут.

3.    Навчіться правильно оформлювати записи чи матеріали з уроків

Для цього пункту дуже важливо розуміти, як саме вам простіше запам’ятовувати інформацію. Хтось має чудову зорову пам’ять, а хтось краще сприймає інформацію на слух тощо.

Для візуалів, наприклад, чудово спрацює оформлення конспектів, використовуючи різні кольори та малювання схем/таблиць. Для аудіалів оригінальним рішенням буде записати себе на диктофон та прослуховування час від часу. Це чудовий спосіб не лише запам’ятати нову інформацію, але й навчитися вловлювати місця, де вам потрібно бути уважнішими чи де ви припускаєтеся більшої кількості помилок. Якщо ви кінестетик – спробуйте зробити власні картки зі словами. Можливо, ви не будете носити їх із собою всюди, і це не так зручно, як використання мобільного додатку зі схожим функціоналом, проте процес самого “рукоділля” може мати доволі сприятливий ефект для вашої пам’яті.

Что делать, если учить английский скучно

4.    Розпочніть підготовку до іспиту

Цікавість до вивчення легко втратити за умови браку мети. Так, це очевидно, що нині англійська потрібна всюди та всім, однак якщо немає гострої необхідності на цей момент, ви можете легко ступити на слизьку доріжку прокастинації. Чудовим вирішенням буде складання міжнародного іспиту, адже в процесі підготовки вам потрібно буде вибудувати чіткий план та вкластися в терміни. Нещодавно я вже розповідала про інші причини складання іспитів, не забудьте переглянути, якщо ще не читали.

5.    Зануртеся до мовного середовища, не полишаючи батьківщини

Серед студентів давно ходить міф, що без перебування в англомовній країна зануритися до мовного середовища неможливо, а заговорити – і поготів. Насправді це всього лише відмовки. Оберіть англійську як основну мову на ваших пристроях, забудьте про книги чи інший різновид читання, окрім як англійською, перейдіть на зарубіжні подкасти чи музику, яку ви слухаєте дорогою на роботу. Навчіться називати предмети, що вас оточують, англійською, аж до наліплення стікерів з англійськими назвами на предмети вдома та в офісі. Плюс завжди приємно поговорити з розумною людиною, чи не так? Я маю на увазі вас самих. Так-так, можете не перечитувати, це не помилка. Нас часто відвідують геніальні ідеї, коли ми наодинці із собою, і рідко коли ми їх озвучуємо. А от ви спробуйте, лише уявіть, що ви в Лондоні, наприклад, і висловлюватися потрібно англійською. Як би ви це сказали? Чим би замінили слово, яке не знаєте? Чи зазирнули би до перекладача? Звучить шалено, але на практиці це працює!

6.    Знайдіть Study-Buddy

Study-Buddy чи напарник із навчання – це просто незамінний компонент ненудного навчання. Поцікавтеся, чи не вивчає мову хтось із ваших друзів чи навіть колег. Запропонуйте скооперуватися комусь із вашої групи на курсах. Зі study-buddy ви зможете практикувати навички говоріння в парі в зручний для вас обох час та в невимушеній атмосфері, або ж вичитувати письмові роботи на предмет зауважень. А ще вдвох ви вже не будете так соромитися спробувати той же розмовний клуб або ж уперше вирішити переглянути кіно без перекладу.

Ви вже обрали свій ідеальний літній курс?

7.    Використовуйте різні ресурси

Підручник – це безумовний must для будь-якого рівня. Він допоможе вибудувати план навчання та зробити процес структурованішим. Проте за такого розмаїття джерел та ресурсів, яке пропонує нам сучасність, буде просто блюзнірством їх ігнорувати. Наприклад, майже кожен дивиться щось на YouTube, але не кожен знає, що можна перевірити правильність вимови того чи іншого слова чи навіть цілого вислову на сайті YouGlish. Набравши необхідну фразу в пошуковому рядку, ви можете навіть підібрати варіант вимови (британський, американський, австралійський), джерело запропонує вам добірку відео з YouTube, де можна почути цю фразу. Цікаво? А це лише один із прикладів класного джерела. У нас є добірка інших. Ви також можете спитати у вашого викладача або обмінятися корисними посиланнями з одногрупниками.

8.    Сприймайте англійську як інструмент

Ми всі вивчаємо мови не заради самого навчання, а заради того, щоби застосовувати їх на практиці. Так що ж заважає вам почати вже просто зараз? Звісно, усе залежить від рівня, але можна розпочати з малого – переглянути навчальне відео англійською. Наприклад, як зробити поробку для дому до Великодня чи корисні лайфхаки для побуту. Вам подобається готувати? Запишіться на кулінарну майстерку англійською. У теперішній ситуації можна навіть відвідати лекцію зарубіжного вишу чи екскурсію в європейському музеї онлайн, і для цього, вочевидь, вам знадобиться англійська.

Навіть у наш вік передових технологій ще не винайшли чарівної пігулки, яку можна було би ковтнути – і заговорити будь-якою мовою світу. Ще не винайшли карти пам’яті, яку можна було би, зануривши в мозок, стати поліглотом. Але нам вони ні до чого, адже в нас є безліч способів навіть дуже трудомісткий процес зробити приємним і креативним, усе в наших руках!

Читайте також: 3 надійні способи розширити свій словниковий запас