Excuse me, could you help me❓
Зазвичай це питання від випадкового перехожого застає нас зненацька. Що робити у такому випадку? Згадувати все, що вчили у школі чи хапатися за Google-перекладач? Може просто удасте, що звертались не до вас?
Якщо навіть гіпотетична ймовірність такої зустрічі змушує запанікувати, то, мабуть, вам знайоме поняття «мовний барʼєр».
Проте маємо хороші новини — це можна виправити. Сьогодні ми розповімо вам про напрям, який має вдосконалювати кожен — розмовну англійську.
Як її вивчати? Скільки часу на це потрібно та чому нам так складно наважитись на розмову з іноземцем? Відповіді на 5 найпоширеніших питань від читачів шукайте у нашому блозі.
Розпочинаємо!
Що таке розмовна англійська?
Насправді відповідь захована в самому питанні. Розмовну англійську ще називають усною, бо це наше повсякденне мовлення, яке охоплює всі можливі теми для розмов.
Тож якщо людина хоч раз у житті говорила з кимось англійською, вона вже практикувала одну з навичок напрямку. Однак, чому ж тільки одну?
Розмовна англійська — це не лише про здатність спілкуватись. Вона охоплює також здібність адаптуватися до реальних ситуацій, слухати та розуміти співрозмовника, бути гнучким у мовленні.
Крім знання базових граматичних правил, розмовна англійська передбачає низку скорочень, абревіатур та сленгових виразів. Їх ви не зможете використовувати в офіційних зверненнях чи під час листування із замовником, однак вони стануть у пригоді під час щоденних розмов зі знайомими та друзями.
Де може знадобитись розмовна англійська?
Звичайно, завдяки розмовній англійській мові ми можемо висловлювати власні думки та ідеї — без неї не обійтись у професійній сфері та осбистому житті.
Незалежно від того, чи ви студент, який шукає можливості для навчання, професіонал, який розвиває кар'єру, або просто людина, яка хоче насолоджуватися міжнародною комунікацією, розмовна англійська допоможе отримати бажане і спростити шлях до мети.
Сфери, де ми використовуємо розмовну англійську
1. У повсякденному спілкуванні.
Розмовна англійська дозволяє вам обмінюватись думками з різними людьми — незнайомцями, друзями, колегами.
2. Під час подорожей.
У країнах, де англійська є мовою спілкування, здатність висловлюватись полегшує взаємодію з місцевими мешканцями та потрібна для того, щоб щось купити, замовити або забронювати.
3. Навчання в університеті.
Низка ВНЗ в Україні викладають дисципліни іноземною мовою.
Зазначимо, що з огляду на зміни у законодавстві України, незабаром вищі навчальні заклади не будуть враховувати рівень англійської у студентів, а на свій розсуд запроваджуватимуть заняття цією мовою.
4. Працевлаштування.
Вміння ефективно спілкуватися може визначити вашу успішність на співбесіді при пошуку роботи. Також більшість компаній вимагають від співробітників хороших розмовних навичок для ефективної комунікації в команді та з клієнтами.
5. Бізнес та переговори.
Розмовна англійська є ключовою у міжнародних бізнес-переговорах, де знання мови реально впливає на гроші, адже завдяки комунікативним навичкам укладаються успішні угоди.
6. Презентації та наради.
Якщо на роботі вам потрібно звітувати перед колегами чи замовниками, важливо чітко та переконливо висловлювати свої ідеї, вміти адаптуватися до різних аудиторій та бути готовими відповідати на незручні питання.
Загалом, розмовна англійська є важливою для успіху та взаємодії в різних аспектах нашого життя. Без неї важко уявити буденне, неформальне спілкування, на яке припадає левова частка всіх наших розмов, тому нині вона просто необхідна.
Чому лячно почати говорити англійською та що з цим робити?
Ви колись замислювались про те, чому вам страшно почати розмову англійською? Погодьтесь, протягом розмови це почуття відступає. Це може відбуватись з різних причин.
Нижче ми розглянемо кілька з них і допоможемо впоратись зі стресовими ситуаціями.
❌ Страх перед помилками
Багато людей бояться робити граматичні або лексичні помилки, бо співрозмовнику може здатися що ви недостатньо обізнані.
Що робити?
Пам’ятайте, помилки — це невіддільна частина процесу вивчення нової мови. Без них просто неможливо зрозуміти, що слід покращити та на що звернути увагу. Спробуйте розглядати помилки як можливість для вдосконалення.
❌ Невпевненість у власних навичках
Недостатня впевненість у власних здібностях може призвести до страху перед невдачами в процесі спілкування.
Що робити?
Розпочніть з простих, невимушених розмов. Наприклад, використовуйте англійську мову в повсякденних ситуаціях: щоб замовити каву або уточнити маршрут. З часом ви відчуєте впевненість та почнете вільно висловлюватись на ці, а згодом й інші теми.
❌ Страх зіткнутись із непорозумінням
Думаєте, що не зрозумієте співрозмовника та не зможете дати правильну відповідь? Тоді ви неодмінно боїтесь заплутати себе і співрозмовників.
Що робити?
- Розвивайте навичку розуміння на слух. Регулярно слухайте аудіо та відео англійською мовою. З часом ви зможете краще сприймати інформацію на слух. Раніше ми радили вам 10 відео, які неодмінно прокачають вашу англійську — користуйтесь!
- Шукайте спільні теми чи інтереси, які об’єднують вас зі співрозмовником. Обговорюйте прості речі, не вдавайтеся в деталі та уважно слухайте.
- Вивчайте вирази для реальних ситуацій. До прикладу, навчіться просити вибачення, звертатись по допомогу чи ставити уточнювальні запитання. Для того, аби дізнатись понад 100 корисних фраз на кожен день, переходьте за посиланням.
- Приєднуйтеся до груп або клубів. Регулярна взаємодія з людьми, які спілкуються англійською — ледь не краща можливість покращити свою розмовну англійську.
- Використовуйте онлайн-ресурси. Наприклад, для розмовної практики та знайомства з новими людьми. До слова, сучасні технології цьому максимально сприяють. Пропонуємо вам ознайомитись із чат-ботами та застосунками, які допоможуть опанувати англійську мову.
Важливо пам’ятати, що вивчення мови — це тривалий процес, який треба підкріплювати мотивацією та кропіткою роботою. Усвідомлення помилок допоможе подолати страх та зробити процес опанування англійської більш приємним та ефективним.
Як удосконалювати розмовну англійську?
Тепер, коли ми зрозуміли, які страхи заважають заговорити англійською, поговорімо про практичні поради, які допоможуть з цим впоратись.
Зазначимо, що удосконалення розмовних навичок — це завдання, яке вимагає систематичності, відповідальності та різноманітності підходів.
Якщо ви вирішили покращити свою розмовну англійську, ось кілька ефективних способів та порад.
Самостійне вивчення
- Читайте англійською та слухайте native speakers
Знайдіть хоча б 10 хвилин в день для книг, аудіокниг або перегляду новин англійською. До слова, чудовий варіант — дивитись фільми мовою оригіналу. Для цього пропонуємо вам такі безоплатні ресурси:
Це розвиватиме ваші навички слухання та розуміння мови. До речі, ми регулярно робимо огляди кіноновинок у нашому блозі. Тож слідкуйте за оновленнями та дивіться фільми з Першим Кембриджським центром!
- Щоденно практикуйтесь
Використовуйте мобільні застосунки для вивчення англійської мови. Lingualeo, BBC Learning English, Duolingo, Babbel, Memrise та інші Щоденні вправи для розмовної практики допоможуть щонайменше не забути все, що ви знаєте, та впевнено відтворювати вирази на кожен день.
Індивідуальні заняття з репетитором
Такий метод може сприяти швидшому прогресу, адже ви будете отримувати особистий фідбек та коригувати свої помилки.
До того ж регулярні розмовні сесії з репетитором дозволять стати більш розкутими у спілкуванні, навчитись висловлювати думки та обговорювати різні теми.
Водночас практикувати розмовну англійську все ж краще в групах, бо ви почуєте різну лексику та вимову, навчитесь адаптовуватись до ритмів людей різного віку та дізнаєтесь протилежні думки.
Курси англійської мови
- Розмовна англійська онлайн
Такий варіант також чудово підійде для початківців. Мовні школи або курси англійської формують групи відповідно до рівня студентів. Тому страх здатися недостатньо професійним має зникнути сам собою.
Удосконалення розмовних навичок у форматі онлайн дозволить вам підлаштовувати заняття під власний графік, долучатися до уроків з будь-якої точки світу та не пропускати онлайн-зустрічі, навіть якщо ви виїхали з міста у справах.
До слова, ми також пропонуємо курс «Розмовна англійська», де, крім спілкування зі студентами, ви отримаєте безліч корисних матеріалів, навчитесь сприймати англійську на слух та впевнено відповідати на запитання.
- Групові заняття в офлайн-форматі
Очні зустрічі з групою однодумців будуть для вас додатковою мотивацією, бо ви зможете насолоджуватись живим спілкуванням.
Під час подібних занять ви не лише отримаєте нову порцію лексики та прокачаєте розмовні навички, а ще й навчитесь «тримати» зоровий контакт та спілкуватись англійською в реальних життєвих обставинах.
Занурення в англомовне середовище
Ще одна чудова ідея — знайти співрозмовника через інтернет. Люди створили десятки ресурсів, завдяки яким можна заметчитись із носієм мови та розпочати удосконалювати навички говоріння. Перелік корисних ресурсів доступний за посиланням.
Скільки треба вчитись, щоб заговорити англійською?
Кількість часу, необхідного для вдосконалення розмовних навичок, залежить від багатьох факторів, наприклад, вашого поточного рівня, часу, який ви готові приділити вивченню, та способу навчання.
Однак регулярні короткі сесії 30-60 хвилин декілька разів на тиждень можуть допомогти вам побачити значний прогрес впродовж кількох місяців.
- Beginner / Elementary
На цих рівнях початківцям слід засвоїти базові елементи англійської мови, тому розпочинати розмовляти ще зарано, але вже можна намагатися відповідати на прості запитання. Тут слід зосередитись на вивченні граматичних конструкцій, засвоїти прості вирази та здобути базовий словниковий запас.
Ви вже готові обговорювати прості теми, спілкуватись про хобі та родину, навчання роботу та погоду. Вам знадобиться щонайменше два місяці, аби позбутися страхів, стати більш розкутими, збагатити словниковий запас та краще сприймати розмову англійською мовою на слух.
Якщо у вас цей рівень англійської, ви вже готові вирушати у самостійну подорож в англомовні країни, адже можете дізнатись потрібну вам інформацію і попросити про консультацію.
До того ж студенти з Intermediate можуть влаштуватися на роботу, де треба спілкуватись з клієнтами англійською. Водночас вам слід зосередитись на складніших граматичних конструкціях. Тож для досягнення впевненості вивчайте розмовну англійську ще кілька місяців.
Вітаємо на рівні Upper Intermediate! Тепер ваше завдання — відточувати вміння розуміти складні теми та аргументовано відстоювати власну думку й дискутувати.
Але і на цьому зупинятися не слід, адже попереду безліч незвіданих ідіом та сталих виразів, які можуть покращити вашу розмовну англійську.
Люди з рівнем Advanced можуть вільно спілкуватись англійською, тож надалі вас чекає постійне вдосконалення та розширення лінгвістичного багажу. Однак, не забувайте, що навички можна втратити, тож регулярно спілкуйтесь іноземною для підтримання рівня.
Підсумуємо
Наостанок ми нагадаємо кілька порад, які можуть допомогти вам зробити вивчення розмовної англійської мови ефективним та результативним. Якщо ви будете практикуватись регулярно та відпустите страхи — повірте, результат вас здивує.
1. Розмовляйте щоденно. Знайдіть можливість говорити англійською хоча б 10 хвилин в день — це може бути спілкування з друзями, рідними, а ще краще — носіями мови.
2. Долучіться до розмовного клубу. Знайдіть або створіть групу для спільної розмовної практики. Ви можете обговорювати повсякденні події, висловлювати власні думки та отримувати фідбек від інших учасників. цей пункт можна замінити курсами «Розмовна англійська онлайн» або зупинитись на офлайн форматі
3. Зосередьтесь на правильній вимові. Слухайте носіїв мови та намагайтеся наслідувати їхню вимову. Це допомагає покращити англійський акцент та звучання.
4. Користуйтесь застосунками для вивчення мов. Виконуйте розмовні вправи та долучайтесь до віртуальних розмов англійською.
5. Вивчайте універсальні вирази. Сформуйте умовну базу речень «на всі випадки життя» — запам’ятайте, як звернутись до незнайомої людини, попросити про допомогу, зробити замовлення чи вказати правильний напрямок руху.
6. Розширюйте словниковий запас. Використовуйте нову лексику у розмовах, аби вона краще засвоїлась.
7. Дивіться англомовні відео та фільми. Для початку вам можуть знадобитись субтитри, але згодом зможете відмовитись від них.
Пам’ятайте, розмовна англійська мова потребує регулярного удосконалення. Кожна можливість для спілкування допоможе покращити мовні навички. Обирайте ті методи, які вам найбільше підходять, та насолоджуйтеся процесом вивчення мови!
Дякуємо за ваш коментар! Після модерації ми опублікуємо його на нашому сайті :)