☝ Всі ми знаємо, що англійська мова знадобиться для карʼєрного зростання, подорожей, навчання та безпроблемної комунікації зі світом… А для чого ще?
Багато студентів зупиняються на цих пунктах і, на жаль, їх може не вистачити для того, аби остаточно переконатися, що вивчати мову все ж варто. Саме тому ми створили цей блог!
Сьогодні поговоримо про вплив вивчення мови на нас та наше життя, а також розберемо неочевидні причини, які можуть спонукати почати опановувати англійську.
Які переваги білінгвізму?
Чи розвиває білінгвізм навички багатозадачності, чи навпаки, заплутує нас?
Варто розуміти, що вивчення мови та когнітивні процеси нашого мозку тісно повʼязані між собою. Вони можуть зароджуватися ще в дитинстві й залишатися протягом всього життя.
Власне, перша основна перевага білінгвізму пов’язана з тим, що зазвичай називають виконавчою функцією. Вона дозволяє контролювати, спрямовувати та керувати своєю увагою. Крім того, ця навичка допомагає ігнорувати несуттєву інформацію та зосереджуватися на тому, що дійсно важливо.
Оскільки білінгви володіють двома мовами, і ці мови активуються автоматично і підсвідомо, то такі люди постійно керують інтерференцією мов, щоб не сказати неправильне слово неправильною мовою в неправильний час.
Цю тезу підтверджує і Лідія Сімак — Young Learners Academic Director в нашому центрі.
Білінгви перевершують одномовних у своїх здібностях до читання і письма, вони також більш успішні у вивченні додаткових мов. Виконавча функція відіграє тут вирішальну роль, оскільки вона обслуговує розумову діяльність, пов'язану з когнітивними процесами.
Яким чином змінюється робота мозку?
Білінгвів, які з раннього дитинства вивчали дві мови пліч-о-пліч, вчені вивчають уже не одне десятиліття. Вони прагнуть зрозуміти, як вільне володіння двома мовами впливає на когнітивний рівень людини.
Так, науковці виявили, що мозок кожної людини складається з нейронів, які мають клітинне тіло, і дендритів, які є зв’язками між нейронами. Це те, що ми називаємо «сірою речовиною».
У двомовних людей більше цих нейронів і дендритів, ніж у людей, які розмовляють лише однією мовою. Це означає, що їхня сіра речовина щільніша.
Білінгвізм також впливає на білу речовину — систему нервових волокон, які з’єднують усі чотири частки мозку. Ця система координує зв’язок між різними ділянками мозку, допомагаючи мозку навчатися і функціонувати.
Дорослі, які розмовляють двома мовами, мають підвищену цілісність білої речовини порівняно з дорослими, які розмовляють лише однією. Їхній досвід володіння другою мовою фактично збільшує резерви їхнього мозку.
Вік — не перепона
Студенти, які вивчають другу мову на більш пізньому етапі життя, також можуть отримати користь від деяких неврологічних змін.
Отримання нового досвіду є важливим фактором у формуванні нових зв’язків у мозку та зміцненні зв’язків нервової системи. Ці зв’язки підтримуються завдяки регулярній практиці.
Вивчення нової мови поєднує новизну з практикою. Наприклад, студенти вивчають нові слова та граматичні конструкції, а також проводять час, повторюючи та розвиваючи свої попередні знання в рамках навчального процесу.
Таке поєднання є однією з причин, чому вивчення мови є таким ефективним тренуванням мозку і захищає старших учнів від деменції та інших дегенеративних неврологічних станів.
Але кожен може отримати користь від вивчення мови. Це, мабуть, один з найскладніших видів розумової діяльності, який ви можете виконувати. Отже, це потужний спосіб тренувати мозок.
Цікавий факт! Довгий час вважалося, що єдиний спосіб по-справжньому вивчити мову — починати робити це змалечку. Науковці стверджували, що після підліткового віку неможливо вивчити мову досконало.
Насправді ж причина в тому, що умови вивчення мови в дитинстві відрізняються за кількістю та типом інформації.
Доросла людина, яка працює на двох роботах і ходить на мовні курси о 7-й годині вечора, засвоює мову інакше, ніж дитина, яка постійно отримує допомогу від матері, бабусі, батька чи іншого вихователя.
Зрештою, різниця між вивченням мови дітьми та дорослими, ймовірно, полягає в певній комбінації двох факторів: «пластичності» мозку та умов вивчення.
Важливість вивчення англійської мови
Згідно з дослідженням, 90% учнів, які вивчають іноземну мову, продемонстрували кращі результати з цілої низки навчальних предметів, ніж школярі, які цього не роблять. Показово, що вивчення іншої мови також підвищує грамотність учнів, що дає їм перевагу в основних шкільних предметах, таких як математика та природничі науки.
Нижче ми розповімо про низку навичок, які також розвинуться під час вивчення англійської мови.
Покращення концентрації уваги
За сім днів постійної практики в учнів зростає рівень пильності та зосередженості. Це покращення відбувається за умови безперервного вивчення мови щонайменше п’ять годин на тиждень.
Ба більше, відповідне дослідження охоплювало категорію учнів віком від 18 до 78 років, тому можна стверджувати, що покращення концентрації уваги відзначається в усіх вікових групах.
Розвиток пам’яті
Вивчення мови залучає навички запам’ятовування та пригадування. Тож не дивно, що люди, які регулярно використовують другу мову, мають більш розвинену короткострокову і довгострокову пам’ять.
При цьому немає різниці, коли вони вивчили мову — в дитинстві чи в дорослому віці.
Покращуються комунікативні навички
Використання англійської мови розвиває здатність учнів бачити речі з іншого боку.
Крім того, практика мовних навичок може покращити комунікативні навички учнів у повсякденному житті.
Більше креативності
Двомовні діти проявляють більше креативності у розвʼязанні проблем і гнучкості, ніж їхні одномовні однолітки. Це результат процесів мислення, що відбуваються під час вивчення мови.
До цих процесів можна віднести переклад, перемикання мов і дисципліноване навчання, а також готовність вчитися й адаптуватися.
Двомовні учні також можуть мати кращі навички планування та організації, такі як перемикання завдань та гальмівний контроль, порівняно з одномовними дітьми.
Для чого потрібна англійська мова?
Ні для кого не секрет, що айтівці в Україні отримують більшу зарплатню, ніж більшість людей інших професій. Цього б не сталося, якби не знання англійської мови.
Власне, згідно з дослідженням, станом на 2024 рік співробітник зі знанням англійської в середньому заробляє 30 430 гривень на місяць. В той час, як загальна середня зарплата в Україні складає 19,5 тисяч гривень.
Серед українців досі побутує думка, що «технічним спеціальностям не потрібно знати англійську». Однак Academic Director of Corporate Department Наталія Щербакова вважає інакше.
Декому може здатися що знання англійської потрібне лише для представників окремих професій (IT, перекладачі, маркетологи, банківські співробітники), але насправді англійська мова відчиняє двері до багатьох можливостей у будь-якій професії.
Фахівчиня наводить низку аргументів, чому потрібно вивчати англійську мову представникам більшості професії. Розгляньмо їх!
Доступ до сучасної інформації та ресурсів
Багато професійної літератури, наукових статей та досліджень доступні саме англійською. Відтак, ви можете легко знаходити та використовувати найновіші знання і методики, які ще не перекладені на вашу рідну мову (або не будуть перекладені взагалі). Це особливо важливо для тих, хто хоче бути в курсі останніх новин у своїй галузі.
Навіть для представників робітничих спеціальностей іноземна мова може бути корисною, адже багато інструкцій та технічних документів написані англійською. Якщо ви зможете їх читати, то зможете працювати з новітнім обладнанням та використовувати сучасні інструменти.
Міжнародні звʼязки
За словами фахівців, до 2050 року половина світу буде спілкуватися англійською. Наразі це офіційна мова в 67 країнах і нею користуються більш ніж у 100 країнах.
Це означає, що ви можете спілкуватися з колегами з інших країн, брати участь у міжнародних конференціях і семінарах, а також обмінюватися досвідом з фахівцями з усього світу. Це відкриває величезні можливості для професійного росту та розвитку.
Карʼєрне зростання
Багато компаній цінують співробітників, які володіють англійською. Це може стати вагомим аргументом під час карʼєрного просування чи пошуку нової роботи.
Крім того, знання англійської — вагома причина підвищити вашу зарплатню, оскільки ви стаєте ціннішим співробітником для компанії.
Вихід на міжнародний ринок праці
Ви зможете шукати роботу або пропонувати свої послуги не лише в Україні, але й клієнтам з усього світу. Тобто знання англійської — це можливість отримувати замовлення з-за кордону, де оплата за роботу може бути значно вищою, ніж на місцевому ринку.
Ви зможете працювати з міжнародними проєктами, отримуючи цінний досвід і розширюючи своє професійне портфоліо.
Саморозвиток і впевненість
Вивчення нової мови розвиває ваш мозок, покращує памʼять і підвищує впевненість у собі, оскільки це допомагає збільшити компетентність і всебічно розвинути фахівця.
Тож, якщо ви хочете працювати в міжнародній компанії, отримувати високу зарплатню, ефективно спілкуватися з клієнтами та замовниками, відвідувати міжнародні конференції та впевнено підійматися карʼєрною драбиною — не ігноруйте вивчення англійської мови!
Англійська важлива, а що ж далі?
А далі — на навчання! Однак перед тим, як розпочати вивчення англійської, варто зробити певні кроки, аби подальший процес був простішим та ефективнішим.
Для початку потрібно визначити рівень володіння англійською мовою. Ця перевірка дозволить обрати програму навчання під поточний рівень знань, аби поступово пропрацьовувати кожну навичку.
Після цього оберіть навчальну програму, яка потрібна саме вам: для навчання, для роботи, для подорожей, для письма. За тим — сходіть на безплатний пробний урок, аби остаточно переконатися, чи підходить вам викладач, група та курс.
До слова, студенти нашого центру можуть самостійно обрати формат навчання, розклад, викладача та навчальну програму. Крім того, у кожного учня є персональний менеджер, який курує навчанням, а також — особистий кабінет, де можна проходити тести, виконувати домашні завдання та отримувати фідбек викладача.
Почніть змінювати своє життя просто зараз — завітайте в Перший Кембриджський центр!
Коментарі
супер! дякую за інформацію
Дякуємо за ваш коментар! Після модерації ми опублікуємо його на нашому сайті :)