19 сторіччя на сучасний лад та британська англійська в серіалі «Bridgerton»

bridgerton

Входити в новий 2021 рік потрібно обов’язково з кіноновинками. З огляду на те, що почалася справжня зима зі снігом та морозами, новий серіал, знову від Netflix, нам стане в нагоді (to come useful). «Bridgerton» ви зможете дивитися не один вечір, а розтягнути задоволення (to extend the pleasure) на декілька. Якщо вам подобаються костюмовані картини, романтика, інтриги та секрети, а також класичні кавери на Maroon 5 та Billie Eilish, то запрошую прочитати сьогоднішній випуск.

Бажаєте дивитися фільми в оригіналі?

У центрі серіалу, який побачив світ у грудні 2020, сім’я Бріджертонів: чотири брата та чотири сестри. Усі, як не дивно, названі в алфавітному порядку (in ABC order). Потрібно зазначити, що події кожної серії розгортаються в Англії 19 століття (а саме Лондон, 1813 рік). Знаковими постатями (symbolic figures) періоду Регентства були знайомі вам Джордж Гордон Байрон, Вальтер Скотт та Джейн Остін. Тому в серіалі можна так чітко відчути (to sense something vividly) і трагізм Байрона, і лицарську романтику Скотта, і, особливо, сарказм і тонкий гумор Остін. Як на мене, «Bridgerton» – це осучаснена (modernized) версія «Гордості та упередження».

bridgerton dames

Отже, найстарша дочка сімейства, Дафна (Phoebe Dynevor), має обов’язково вийти заміж за багатого аристократичного чоловіка, який зможе забезпечити (to bring home the bacon) не тільки дівчину, але й усіх Бріджертонів. Тим паче, у неї є всі шанси: розумна (smart, brainy), вродлива (attractive, gorgeous) та витончена (refined, delicate) особа, на яку заглядається навіть принц Фрідріх. Але, звісно ж, не може бути все просто, особливо – коли поряд із дівчиною з’являється таємничий гульвіса-герцог Гастінг (Regé-Jean Page). І Дафна, і Саймон Гастінг, за всіма принципами романтичних серіалів, не налаштовані на серйозне ставлення один до одного, проте в долі та сценаристів серіалу інші плани.

bridgerton dance

Серіал цікавий не лише своїми романтичними сюжетними лініями, але й наступними фактами. По-перше, кінокритики зазначають (to point to) його неабияку насиченість акторами неєвропеоїдної зовнішності. По-друге, у картині стільки подій та героїв, що навіть неромантичним особам сподобаються одна-дві серії. По-третє, це зовнішня риса серіалу: костюми та прикраси вражають (to be amazed, astonished by) настільки, що хочеться кожен кадр ставити на паузу та роздивлятися деталі. Над іміджевою складовою, до речі, працювала 71-річна Еллен Мірожнік, дизайнер-костюмер, в арсеналі якої – «Маліфісента» та «Найвеличніший шоумен».

Уже відомо, що плануються зйомки другого сезону «Бріджертонів», оскільки перший викликав справжній ажіотаж (to create a buzz) серед глядачів. Наразі їхня кількість нараховує 63 мільйони, і з кожним днем ця цифра росте. Одні кінокритики впевнені, що серіал має таку шалену популярність завдяки кастингу акторів, інші стверджують, що це все завдяки нешаблонним (unconventional, out-of-the-box) сценарію та зйомкам: така собі «Пліткарка» 19 сторіччя. Але всі одноголосно радять дивитися. Отож вмикаємо першу серію та насолоджуємося.

bridgerton ua

Що ще подивитися: Джаз, акцент і ще три причини подивитися оскароносний фільм «Green Book»