Скільки часу потрібно вчити англійську, щоб досягнути рівня В2?

English B2

Відомо, що вивчення мови відбирає багато зусиль та займає багато часу. Але наскільки багато? Чи варто сподіватися, що досягнути fluency можна, скажімо, за три роки? Скільки годин на день потрібно вчити англійську, щоб досягнути рівня B2 і вище?

ЩО ТАКЕ РІВЕНЬ В2?

Рівень В2 або Upper-intermediate — це четвертий рівень за шкалою CEFR. Цей рівень часто називають назвати “впевненим”, як у “I am a confident English speaker”. На цьому рівні ви можете самостійно спілкуватися в різноманітних академічних та професійних середовищах англійською мовою, хоча все ще з певними обмеженнями, що стосуються деталей та точності.

Найкращий спосіб визначити, чи перебуваєте ви на рівні B2 з англійської мови — пройти якісний стандартизований тест. Нижче наведемо кілька основних міжнародних іспитів та кількість балів, що відповідає рівню B2:

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому потрібно складати іспити з англійської та коли це робити?

Рівень володіння англійською В2 дозволив би вам працювати там, де потрібно використовувати цю мову в роботі. І справді, багато іноземців, які розмовляють англійською на робочому місці, мають такий рівень володіння цією мовою. Однак людині, яка використовує цю іноземну в роботі на рівні В2, часто не вистачає розуміння нюансів, особливо поза сферою роботи. Також потрібно знати деякі тонкощі та приховані в розмові значення.

Щодо офіційних дескрипторів рівня B2 за шкалою CEFR, вони наступні:

 • Розуміє основні ідеї конкретних і абстрактних повідомлень, включаючи обговорення технічних деталей в професійній сфері.
 • Може практично вільно і без попередньої підготовки обговорювати різні теми з носіями мови, не створюючи додаткових незручностей для них.
 • Може скласти зрозумілий і деталізований текст на незнайомі теми.
 • Може описати враження, події, мрії, надії та прагнення, викласти та обґрунтувати свою думку і плани.

ЯК ШВИДКО МОЖНА ДОБИТИСЯ РЕЗУЛЬТАТУ?

У сучасному стрімкому світі багато уваги приділяється миттєвому задоволенню. Вивчення мови не є винятком. Видавці матеріалів для вивчення іноземних мов — книг, аудіовізуальних курсів чи додатків — роблять акцент на швидких результатах. Мовні школи часто роблять те саме. Дивімося правді в очі: обіцянка, що все буде швидко, продає.

Це правда, що дорослим потрібен певний часу, щоб вільно володіти англійською мовою, а діти, як правило, набагато швидше засвоюють іноземну мову. Цілком можливо, що вони зможуть розмовляти з англомовними друзями ще до того, як ви закінчите третій unit вашого підручника.

Кембридж наводить кілька прикладів кількості годин, необхідних для того, щоб різні учні, наприклад, дорослі, підлітки та діти початкового рівня, з різним рівнем мотивації або “мовної відстані” від англійської, дійшли до певного рівня. Дорослим мотивованим студентам, як правило, потрібно від 100 до 200 годин навчання під керівництвом викладача, щоб перейти від одного рівня CEFR до наступного. Піднімаючись вгору по рівнях, вам знадобиться більше годин, щоб перейти до наступного. Щоб дістатися від А1 до А2, зазвичай потрібно 100-150 годин навчання з викладачем, але для переходу від В1 до В2 може знадобитися 180-260 годин.

Звичайно, студенти вчаться з різною швидкістю, і це ускладнює обчислення точних цифр, але ось за європейською системою мовних компетенцій CEFR кількість навчальних годин під керівництвом викладача для дорослих наступна:

CEFR

ВІД ЧОГО ЗАЛЕЖИТЬ РЕЗУЛЬТАТ?

Скільки часу займе вивчення англійської мови саме у вас, залежить від багатьох речей:

 • який ваш поточний рівень англійської мови;
 • рівень англійської, який вам потрібен (для більшості людей це саме рівень В2);
 • якими мовами ви вже володієте;
 • чи ви живете в англомовній країні;
 • скільки зусиль ви готові докладати;
 • скільки ви практикуєте мову;
 • як добре вам даються мови.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 4 онлайн-тести, які точно визначать ваш рівень володіння англійською

Якщо ви маєте певну мету, наприклад, влаштуватися на роботу своєї мрії, або вступити до англомовного університету, у вас є мотивація. Ентузіазм допоможе вам старанніше вчитися, і це повинно привести до швидкого прогресу. Навіть 2-тижневий курс може значно покращити ваші навички, тому намагайтеся з усіх сил!

Чудово було б зібрати валізи та поїхати на навчання в англомовній країні протягом року? Звичайно! Але не кожен має час і гроші, щоб здійснити свої мрії. Якщо ви хочете знати, як швидко вільно заговорити англійською, ви повинні знайти те що підходить саме вам, незалежно від того, чи ви оплачуєте годинну сесію з викладачем чи практикуєтесь зі своїми англомовними друзями у Skype чи Facebook.

Ви вже розмовляєте мовою з таким же алфавітом, що і в англійській? Якщо так, ви маєте перевагу, оскільки такі мови, як іспанська, французька, німецька та шведська, мають багато спільного з англійською, а також слова з подібним звучанням. Якщо вашою рідною мовою є, скажімо, арабська, китайська, японська чи турецька, початковий етап вивчення англійської мови може здаватися важким, але якщо ви будете рішучим,то поступово розвиватимете свої навички.

Методи, за якими ви навчаєтеся мають значення. Якщо ви використовуєте поганий метод, це дійсно може сповільнити вас. Слід спробувати різні методи, щоб з’ясувати, що вам підходить. Наші викладачі використовують поєднання різних методів. Важливішою за метод є лише наполегливість. Ось у чому річ: хоча існують різні хороші методи, немає ніякого магічного методу, який значно пришвидшить процес. Незалежно від методу, вам потрібно взяти на себе відповідальність за власне навчання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як і чому працюють наші методи викладання англійської мови?

ЦІКАВО ЗНАТИ

Інститут закордонної служби (агентство Державного департаменту США з підготовки американських дипломатів) класифікує мови за складністю, беручи до уваги як мовний, так і культурний розрив між англійською та іншими мовами. Мови поділяють на 5 категорій:

 • Категорія I (мови, подібні до англійської) вимагає 575-600 годин навчання (або 23-24 тижнів, якщо займатися щодня). Це європейські романські мови (французька, італійська, іспанська тощо) та германські (данська, шведська, голландська / африкаанс норвезька).
 • Категорія II вимагає 750 годин (30 тижнів) і стосується лише німецької мови.
 • Категорія III (мови з мовною чи культурною відмінністю від англійської) вимагає 900 годин (36 тижнів). Тут є три мови: індонезійська / малайзійська та суахілі.
 • Категорія IV (мови зі значною мовною чи культурною відмінністю від англійської) потребує 1100 годин (44 тижні). Це найбільша категорія. Вона включає деякі індоєвропейські мови, такі як ісландська, слов’янські мови (російська, польська, чеська тощо) чи грецька. Сюди також входять фіно-угорські мови (фінська, естонська, угорська), багато африканських та семітські (іврит, амхарська). Далі йдуть безліч азіатських та африканських мов.
 • Категорія V (мови, які надзвичайно важкі для носіїв англійської мови), що вимагає 2200 годин (88 тижнів). Тут є п’ять мов: арабська, кантонська, мандарин, японська та корейська.

Отже, як бачите, не така вже й важка англійська, якщо порівняти з іншими мовами. Нагадуємо, що у нас саме триває набір на осінній семестр.

Коли ви отримаєте реалістичні сподівання щодо того, скільки часу потрібно для вивчення мови, у вас буде менше шансів занепасти духом. Крім того, чим далі ви йтимете, тим менше матиме значення скільки часу ви витратили. Мова просто стане звичною частиною вашого життя, що збагатить його.