Англійська вже давно стала універсальною мовою для особистого та професійного спілкування. Відтак переважна більшість людей прагне вдосконалювати знання, аби відкривати для себе нові можливості.
Для того, щоб вивчення англійської було ефективним, потрібно знати свою стартову точку. Відштовхуючись від поточного рівня знань, можна планувати програму навчання та ставити кінцеву ціль.
У цьому блозі поговоримо про другу сходинку на шляху до вільного опанування мови — рівень А2 або Elementary. Дізнаємося про нього та навички студентів на цьому щаблі. Нумо до справи!
Рівень А2 у загальній системі
З метою поліпшення міжнародної комунікації викладачів та обʼєктивної оцінки знань європейських мов у різних країнах шведські фахівці розробили систему Common European Framework of Reference. Загальноєвропейські рекомендації з мовної освіти
Відповідно до шкали CEFR, існує три великих рівні володіння англійською мовою — A, B, C або базовий, незалежний та досвідчений. Кожен з них поділяється ще на два, що в кінцевому результаті дає нам шість рівнів володіння англійською мовою.
Beginner — A1
Elementary — A2
Intermediate — B1
Upper Intermediate — B2
Advanced — C1
Proficient — C2
Така градація допомагає кожному, хто хоче вивчити англійську, зрозуміти, який рівень володіння мовою він має та як може поліпшити свої знання на рівні, щоб дійти до найвищої сходинки.
Якими є навички людини на кожному рівні:
C2 | Розуміє все, що чує або читає, спілкується дуже вільно, розрізняє навіть тонкі відтінки значення фраз співрозмовника; може зібрати інформацію з різних джерел і викласти аргументи та твердження у зв’язному викладі. |
---|---|
C1 | Розуміє складні та довгі тексти, гнучко використовує мову в академічних і професійних цілях, здатний створити чіткий та детальний текст на задану тему. |
B2 | Розуміє складні тексти та готова до спонтанних тем в розмові, здатна підготувати чіткий, детальний текст на широкий спектр тем та пояснити свою точку зору на актуальну проблему. |
B1 | Розуміє основні моменти текстів на знайомі теми, може створити невеликий зв’язний текст на знайомі теми, описати свій досвід, мрії, надії та амбіції. |
А2 | Розуміє нескладні висловлювання та може говорити на теми, пов’язані зі звичними справами, оперувати часто вживаними виразами та спілкуватися з іншими, якщо вони готові допомогти. |
А1 | Розуміє та може говорити простими виразами та фразами, що стосуються повсякденних справ. Може представитися та відповісти на елементарні запитання про себе. |
Ми ж зупинимося на тому, щоб розглянути другу сходинку базового рівня користування мовою — А2!
Що потрібно знати для рівня А2 або Elementary?
Перейшовши від рівня A1 до A2 студент вже має базове розуміння мови та здатний спілкуватися у знайомих повсякденних ситуаціях. Людина з таким рівнем може використовувати основні граматичні структури, такі як теперішній, минулий та майбутній час, а також загальні прийменники, артиклі та займенники.
Проте для кожного рівня є визначені критерії розвитку чотирьох головних мовних навичок: говоріння, письмо, читання та розуміння на слух. Тож розглянемо трохи детальніше кожну, щоб дізнатися більше.
Сприйняття на слух
Людина може розуміти високочастотні фрази, що стосуються сфери її особистого та повсякденного життя, наприклад сім’ї, місцевості, роботи, навчання, хобі. Вона здатна вловити головний сенс у коротких, чітко вимовлених повідомленнях та оголошеннях.
Читання
Рівень А2 передбачає вміння читати й розуміти прості тексти, такі як короткі статті, рекламні оголошення, прості особисті повідомлення та електронні листи.
Говоріння
Власникам цього рівня до снаги обговорити прості повсякденні питання та висловитися на знайомі теми.
Вони можуть представитися, розповісти про свій розпорядок дня, найближче оточення, описати те, що подобається, обговорювати та пояснювати правила настільних ігор чи сюжет переглянутого серіалу.
Письмові навички: слова на рівні
Власники рівня А2 набувають вміння писати короткі, прості нотатки та повідомлення, що стосуються нагальних потреб.
Наприклад, людина може написати простий особистий лист, щоб подякувати комусь або запросити в гості.
Скільки слів потрібно знати?
Словниковий запас студентів, які перебувають на рівні Elementary, має включати приблизно 1000-2500 слів. Загалом це лексика, пов’язана з повсякденним життям. наприклад, про їжу, одяг, хобі, житло та транспорт.
Скільки часу треба вчити англійську до А2?
Для того, щоб пройти другу сходинку базового рівня потрібно інвестувати у навчання певну кількість годин, що залежить від стартової точки. У Кембриджському університеті опираються на такий розрахунок:
- для того, щоб дійти до рівня з нуля потрібно 190-250 навчальних годин,
- для того, щоб освоїти рівень із рівня А1 — 100-150 навчальних годин.
Якщо розподілити приблизну кількість годин упродовж року, то виходить, що для опанування рівня Elementary “з нуля” потрібно займатися понад 4 години щотижня.
Крім того, чим вище ваш рівень знань, тим більше часу потрібно буде на опанування нового щабля. Наприклад, щоб перейти від рівня Upper Intermediate до Advanced потрібно буде витратити уже 200-300 навчальних годин.
Що вчать на рівні А2?
Студенти рівня A2 вивчають прикметники, вчаться створювати вищий та найвищий ступені порівняння прикметників, користуватися прислівниками часу, місця та частоти, зокрема ставити слова в правильному порядку.
До програми навчання зазвичай входить використання артиклів з обчислювальними та необчислювальними іменниками, much/many, побудова речення в майбутньому часі за допомогою дієслова will та конструкції going to, використання герундія, наказового способу, а також модальних дієслів — can/could/have to/must.
На цьому рівні студенти вивчають основні часи, такі як Past Simple, Past та Present Continuous, а також працюють над умінням формувати Wh-питання й умовні речення нульового та першого типів, використовувати фразові дієслова, присвійний відмінок, прийменники часу on/in/at та частку than.
Опанувавши рівень англійської Elementary головне не зупинятися та продовжувати покращувати англійську, щоб перейти на рівень B1.
Поради для студентів
На рівні Elementary може бути важко зрозуміти фільми зі складними темами, лексикою та різними акцентами. Тож краще обирати мультики та фільми з простими сюжетами.
Далі пропонуємо кілька таких варіантів, що допоможуть покращувати англійську мову:
The Princess Bride — Принцеса-наречена, 1987
Toy Story — Історія іграшок, 1995
Frozen — Холодне серце, 2013
Cast Away — Вигнанець, 2000
(500) Days of Summer — 500 днів літа, 2009
Читання книг англійською допоможе відточити відповідну навичку, збагатити словниковий запас, розвинути та вдосконалити граматику. Список книг, які стануть у пригоді людям, котрі перебувають на цій сходинці.
Jim and the Giant Peach by Roald Dahl
The Cat in the Hat by Dr. Seuss
The Diary of a Young Girl by Anne Frank
Charlotte's Web by E.B. White
The Adventures of Tom Sawyer by Mark Twain.
Наостанок пропонуємо подкасти, що допоможуть покращити розуміння англійської мови у різних контекстах, почути різні акценти, збагатити свій словниковий запас та попрактикувати правильну вимову.
Крім того, можна обрати подкаст на тему, яка цікава конкретно вам, що збільшить насолоду від цього заняття.
Головне — це продовжувати вивчення ефективно та з комфортом, наприклад, онлайн!
Іспити для перевірки A2
Серед найрозповсюдженіших іспитів, які допоможуть вам підтвердити рівень англійської Elementary, є Кембриджський іспит A2 Key (KET). Він перевіряє всі чотири мовні навички – читання, письмо, аудіювання та усне мовлення.
Також можна скласти іспит IELTS Life Skills A2, що призначений для перевірки навичок спілкування англійською мовою в повсякденних ситуаціях. Він оцінює навички слухання та мовлення.
Однак перед тим, як реєструватися на іспит, варто дослідити, котрий найкраще відповідає вашим потребам, а потім ретельно підготуватися. А ще варто пройти тест, щоб чітко визначити свій рівень.
Досягнення рівня володіння англійською A2 є важливим етапом для тих, хто вивчає мову. Цей щабель дозволяє спілкуватися на базові теми, писати й розуміти та робить вас ще на крок ближчими до вільного володіння англійською.
Якщо ви зараз на рівні А2, продовжуйте наполегливо працювати для прокачування своїх знань, а якщо лише плануєте взяти цю сходинку — реєструйтеся на літній інтенсивний курсу Першому Кембриджському центрі. Завдяки насиченій програмі ви зможете досягти бажаного результату швидше та вже восени перейти до вивчення наступного рівня.
Дякуємо за ваш коментар! Після модерації ми опублікуємо його на нашому сайті :)