✍️ У сучасному світі без англійської мови нікуди. Однак, існує чимало інших іноземних мов.
І якщо англійську ми вивчаємо для роботи, навчання, міжнародного спілкування, розуміння глобальних тенденцій, то інші мови можуть знадобитись для унікальних спеціальностей, під час подорожей або просто для задоволення та розширення власних горизонтів.
Отже, ви вже опанували англійську і вирішили вивчати другу іноземну мову.
І ось тут трапляється несподіванка: чим більше ви занурюєтесь у нову лексику і граматику, тим більше забуваєте англійську!
Невже всі зусилля були марними? Як зупинити цей процес? Спокійно, без паніки. Все у ваших руках. Вихід є, і навіть не один. Повернути, здавалося б, втрачені знання легше, ніж ви думаєте.
І ми розповімо, як це зробити. Обирайте будь-який метод, який вам до вподоби, тренуйтесь перемикатися між мовами, відчуйте задоволення, коли мозок кипить від розумової активності та отримайте ще один привід пишатися собою.
Надайте двом мовам окремі «ідентичності»
Перш за все, слід почати з розмежування двох іноземних мов. Кожній з них слід надати чітку ідентичність у вашій свідомості. Зробити це можна за допомогою практики.
Тобто чим більше ви використовуєте обидві мови в окремих життєвих ситуаціях, тим більше ви сприймаєте кожну з них, як щось самостійне.
Тож перша порада: застосовуйте англійську та другу іноземну мову частіше у реальному спілкуванні.
Слухайте аудіокниги
Це фантастичний метод, адже він є одним із найпростіших та найефективніших. Порівняно з читанням звичайних книжок, прослуховування дозволяє ще й звикнути до звучання мови.
Крім того, це дозволяє не відриватися від щоденних справ: книжки можна слухати у громадському транспорті чи за кермом, або під час хатніх справ.
І зовсім не обов’язково починати з Шекспіра! Обирайте книгу відповідно до свого рівня. Інколи, навіть казки дуже цікаво і корисно слухати — це ж можливість знову відчути себе дитиною!
Якщо ж література вам не до вподоби, є ще радіо, новини, подкасти. Можете переглянути також «15 подкастів, щоб покращити ваші listening and pronunciation».
Навичка слухати дуже важлива — так ви зможете підтримувати свій рівень без зубріння лексики та граматики.
Відвідуйте розмовні клуби та мультикультурні зустрічі
Відвідування розмовних клубів та зустрічей точно допоможе не забути мову, ба більше, ви зможете покращити свої знання. Окрім того, це чудовий спосіб подолати комунікативний бар‘єр, а також можливість познайомитись з багатьма цікавими людьми.
Такі заходи можна знайти майже у кожному місті. Інколи навіть рівень неважливий. Одночасно можуть спілкуватися як початківці, так і носії мови.
Ніхто не вказуватиме на ваші помилки чи акцент. Більш просунуті мовці зазвичай допомагають слабшим.
Розмови за келихом вина, обговорення фільмів та книжок, навіть психологічні клуби — обирайте те, що до душі саме вам, і підтримуйте свій рівень завдяки спілкуванню.
Слухайте музику та дивіться фільми
Це один з найпопулярніших методів. Та чи досить він ефективний? Залежить від того, як саме ви це робите. Наприклад, слухаючи музику, слід зосередитись на тексті, можна співати разом з виконавцем, і добре було б, аби ви розуміли, що конкретно співаєте.
Часто улюблені пісні мотивують вивчати мову, адже так цікаво, про що йдеться у тексті.
Крім того, для вас стане приємним сюрпризом, коли ви помітите, як під час розмови виринають корисні слова, фрази та граматичні конструкції, що ви наспівували раніше.
Так само й фільми! Найкраще дивитися їх англійською мовою з субтитрами також англійською або без них, так навіть краще якщо ви досить впевнені у собі. Для того, щоб отримати максимальний зиск, занотовуйте корисні слова та фрази, а потім перекажіть сюжет кому-небудь, теж, звісно, мовою оригіналу.
Ми також писали про популярні YouTube-канали для вивчення англійської: «Вчимо англійську на YouTube: 11 каналів, на які ви точно підпишетеся!». Тут ви знайдете корисний контент про вимову, культуру, особливості граматики, специфічну лексику та багато іншого.
Заводьте друзів
Найкращий спосіб не забути мову — постійно практикувати її. Як це можна зробити? Знайдіть людину, з якою можна спілкуватись англійською. У 21-му столітті це дуже просто.
Авжеж, вам стане у пригоді інтернет, а також безліч соцмереж та онлайн-сервісів. Ви можете дізнатись більше у блозі «10 ресурсів для безплатного спілкування з носіями».
Комунікація стане більш ефективною, якщо ви поділятимете спільні інтереси.
І якщо вам пощастить — можете знайти друга на все життя! А це означає, що вивчення мови перетвориться на суцільне задоволення від спілкування.
Читайте книжки
Ну як без цього?! Якщо читання є для вас звичкою, ви легко можете виділити певний час на читання саме англійською мовою, наприклад, перед сном.
Читання популярної літератури іноземною мовою може бути корисним у плані збільшення словника, але й досить складним, тому обирайте книжки відповідно до вашого рівня.
Так, на початку, ви будете більше зосереджені на мові та словах, ніж на сюжеті, але ефективність від цього не страждатиме.
А ось щоб отримати максимум від читання, спробуйте читати вголос. Таким чином ви ще й збережете практику мовлення.
Пропонуємо невеличку добірку книжок різних жанрів від початкового рівня до просунутого. В них ви знайдете відповідну лексику та граматичні конструкції, а також захопливий сюжет.
Beginner:
- «The adventures of Tom Sawyer» «Пригоди Тома Сойєра» Марка Твена.
- «Blueberries for Sal» «Чорниці для Сал» від Роберта МакКлоскі.
Elementary:
- «Mary Poppins» «Мері Поппінс» — Памела Ліндон Треверс.
- «The House on the Hill» «Дім на пагорбі» — Елізабет Лейрд.
- «Around The World In 80 Days» «80 днів навколо світу» — роман геніального Жюля Верна.
Pre-Intermediate:
- «Alice's Adventures in Wonderland» «Аліса в Країні Чудес» Льюїса Керролла.
- «Jane Eyre» «Джейн Ейр» — Шарлотта Бронте.
- «Frankenstein» «Франкенштейн» — Мері Шеллі.
Intermediate:
- «The Apostate» («Відступник») Джека Лондона.
- «The Portrait of Dorian Gray» («Портрет Доріана Грея») Оскара Уайльда.
- «The Old Man and the Sea» («Старий і море») — Ернест Гемінгвей.
Upper-Intermediate:
- «Pride and Prejudice» «Гордість і упередження» від Джейн Остін.
- «A Murder is Announced» «Оголошено вбивство» — Агата Крісті.
- «The Long Goodbye» «Довге прощання» — Реймонд Чендлер.
Advanced:
- «To Kill a Mockingbird» («Убити пересмішника») — Харпер Лі.
- «A Wrinkle in Time» («Тріщина в Часі») — Мадлен Ленгл.
- «Three Men in a Boat» (To Say Nothing of the Dog), або «Троє в одному човні (якщо не рахувати собаки)» — Джером Клапка Джером.
Якщо книжки вам нецікаві, читайте будь-що інше: новини, журнали, статті у соцмережах. Перевага читання новин іноземною мовою полягає у тому, що ви вже маєте певний бекграунд у міжнародних подіях з національних джерел.
Читаючи іншою мовою, ви отримаєте іншу точку зору та зможете підхопити цікаву лексику.
Користуйтесь освітніми додатками
Було б безглуздо не використати переваги сучасності: веб-сайти, ігри, додатки — в інтернеті існує власний безмежний всесвіт інформації та розваг.
Практикуйте аудіювання, виконуйте граматичні вправи, розширюйте словниковий запас у таких додатках, як, наприклад, Preply, Monday, Busuu, Memrise, Duolingo або інших.
Обрати додаток можна відповідно до ваших потреб і вподобань.
Що ще слід зауважити? Вивчення мови та підтримання її на гідному рівні вимагає дисципліни. Приділяйте кожного дня або хоча б раз на кілька днів певний час саме англійській мові.
Оберіть будь-яку ідею, що припала вам до душі, а краще поєднайте декілька, міксуйте та практикуйте мову. А якщо ви потребуєте допомоги професіоналів, запрошуємо вас на курси англійської мови онлайн.
І не забувайте англійську. Вона вам точно знадобиться!
Дякуємо за ваш коментар! Після модерації ми опублікуємо його на нашому сайті :)